Jak prowadzić stronę internetową ?

jak prowadzić stronę internetową FIKKU

Udostępnij Artykuł Znajomym

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Masz już stronę www i zastanawiasz się jak prowadzić stronę internetową ?

Wielokrotnie otrzymujemy zapytania jak prowadzić stronę internetową i czy w ogóle należy jakieś działania wokół niej prowadzić. W tym artykule omówimy tę kwestię i poruszymy wszystkie najważniejsze aspekty jak prowadzić stronę internetową, która żyje – tzn. przynosi swoje „owoce”.

 

Masz stronę internetową dla swojej firmy?

Posiadanie działającej witryny internetowej w skrócie oznacza, że „ciekawscy” użytkownicy Internetu mogą uzyskać pełny dostęp do treści, które zostały na niej opublikowane. Istotą posiadania strony internetowej jest po prostu publikowanie na niej treści, zdjęć/grafik celem np. edukowania społeczeństwa, sprzedaży swoich usług, czy produktów. Być może nie poświęcasz wystarczającej ilości czasu na aktywne promowanie swojej strony internetowej, ale nadal może się okazać, że Twoja witryna wg. statystyk generuje duże zainteresowanie. Tego typu zjawisko można skategoryzować jako prowadzenie marketingu pasywnego.

 

Jakie strony internetowe najłatwiej prowadzić?

Na to pytanie odpowiemy wprost – CMS WordPress. Zarządzanie stroną internetową może okazać się proste, jeżeli zdecydujesz się na budowę strony, czy sklepu internetowego właśnie w tej technologii. Strony internetowe WordPress cechuje łatwość w zarządzaniu i ogólnym poruszaniu się po interfejsie. WordPress to uniwersalny CMS, który pozwoli zbudować w zasadzie każdego formatu witrynę internetową.

 

Strony statyczne a dynamiczne

Ten punkt odniesiemy do treści powyżej, jednak wyjaśnimy najpierw czym jest strona internetowa statyczna, a co oznacza strona dynamiczna.

Stronę statyczną wyjaśnimy na podstawie strony internetowej typu wizytówka. Strona wizytówka jest to typ strony, gdzie w zasadzie treść pozostaje bez zmian tzn. wygląd strony i jej zawartość nie zmienia się przez długi okres czasu. Taka witryna nie korzysta z baz danych, a cała zawartość strony jest zawarta w kodzie i w plikach html, xml czy php. W rzeczywistości takie rozwiązanie może jedynie sprawdzić się w dwóch okolicznościach.

  • Mamy pełną świadomość, że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian na stronie
  • Posiadamy umiejętności programistyczne i wszelkie zmiany jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie

Strona dynamiczna to pełna wolność w kontekście modyfikacji strony internetowej. W tym miejscu podkreślamy wartość wszystkich systemów CMS, w tym głównie WordPress. Strony dynamiczne wykorzystują bazy danych, dlatego jeżeli planujesz mieć stronę internetową, gdzie treści będą publikowane regularnie, wykorzystanie systemu CMS będzie najlepszą dla Ciebie opcją.

  • Elastyczny system zarządzania treścią
  • Łatwy i intuicyjny system zarządzania dla laika

 

 

Jak prowadzić stronę internetową ?

Jak prowadzić stronę internetową

W zależności czy zamierzasz prowadzić bloga, sklep internetowy, czy inną stronę dynamiczną, postaw na łatwość w zarządzaniu treścią. Prowadzenie strony musi być dla Ciebie przyjemne i dostarczać dobrych doświadczeń. Postaw na WordPress, czyli jeden z najlepszych systemów do zarządzania treścią.

 

  • Podział ról w Twojej witrynie internetowej

Posiadasz zespół ? Podziel obowiązki w prowadzeniu strony internetowej. CMS WordPress dostarcza możliwość zdefiniowania ról i uprawnień w kontekście zarządzania funkcjonalnościami strony internetowej. Skorzystaj z tej opcji.

 

  • Regularnie dodawaj nowy content

Dodawaj regularnie nowe teksty, zdjęcia, materiały graficzne, linki wewnętrzne i zewnętrzne, koryguj istniejący już content. To są kluczowe działania, które mają wpływ na ogólny rate strony internetowej i jej pozycjonowanie. Nie masz czasu, chęci lub po prostu wiedzy jak pisać teksty przyjazne SEO ? Zespół FIKKU posiada w swoim zespole kreatywnych writerów. Czytaj więcej. 

 

  • Korzystanie z inteligentnych narzędzi SEO / aplikacji SEO

CMS WordPress dostarcza mnogość narzędzi do optymalizacji SEO. Począwszy od podstawowych działań, takich jak dodawanie atrybut ALT do zamieszczanych zdjęć i grafik, aż po określenie tytułów i meta opisów dla strony, jej podstron, pojedynczych artykułów blogowych, tworzenie schema markup dla Google i wiele innych działań.

 

  • Usprawniaj działanie strony internetowej

Wraz z upływem czasu i w związku z regularnym dodawaniem treści i plików multimedialnych, nasza strona internetowa narażona jest na spowolnienie. Z perspektywy SEO, pozycjonowania strony i ogólnych wrażeń użytkownika (user experience), bardzo istotne jest dokonywanie działań, które usprawnią prędkość ładowania treści na stronie. W tym celu raz na jakiś czas należy pokusić się o zrobienie speed testu naszej strony internetowej. Ogólnodostępnym i zarazem bezpłatnym do tego narzędziem jest Google PageSpeed Insights. W przypadku problemów z prędkością strony, należy postępować zgodnie z audytem otrzymanym przez Google.

Najczęściej występującym problemem jest waga plików multimedialnych, czy duża ilość skryptów zewnętrznych (elementów ze źródeł zewnętrznych np. filmy YouTube), które drastycznie spowalniają działanie strony internetowej. Elementów spowalniających naszą stronę www może być dużo – istotne jest jednak zwrócenie na to uwagi, a w przypadku niewiedzy i obaw skontaktowanie się z zespołem FIKKU.

 

  • Bezpieczeństwo i zabezpieczanie strony

Cyberprzestępczość z każdym rokiem nabiera na znaczeniu – niestety. Jeżeli nie chcesz, aby ciężka praca poszła na marne, zadbaj o zabezpieczenie Twojej strony internetowej. System CMS WordPress dostarcza ogromną liczbę dodatków w postaci wtyczek, które zwiększą bezpieczeństwo Twojej strony internetowej. Ponadto regularnie wykonuj kopię zapasową strony, a tego typu działania możesz całkowicie zautomatyzować. Postaw na dobry hosting FIKKU. Wykonujemy dla naszych Klientów regularne backupy codzienne, tygodniowe i miesięczne.

 

Podsumowanie

Na sukces strony internetowej składa się wiele elementów. Jest to proces, w którym administratorzy strony www muszą koncentrować się przede wszystkim na dodawaniu merytorycznych, ciekawych i przyjaznych SEO tekstów, plików multimedialnych i ich kompresji, prowadzić działania optymalizujące stronę np. pod kątem prędkości wyświetlania się treści, dbać o aktualizację wtyczek i dodatków, wykonywać regularne kopie zapasowe strony i ogółem przedkładać bezpieczeństwo strony ponad wszystko ! Mamy nadzieję, że nasz artykuł poszerzył Twoją wiedzę na temat jak prowadzić stronę internetową, która przynosi „owoce„.

 

Masz pytanie ? Chcemy na nie odpowiedzieć 🙂

 

Tworzymy
Strony i Aplikacje Internetowe

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.