Ile osób na świecie Korzysta z Internetu ?

Ile osób na świecie Korzysta z Internetu artykuł FIKKU

Udostępnij Artykuł Znajomym

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Ile osób na świecie korzysta z internetu?

W 2020 r. ponad 4,5 miliarda ludzi na świecie korzystało z internetu, a liczba użytkowników mediów społecznościowych przekroczyła już 3,8 miliarda, czyli prawie 60% światowej populacji jest już online – informuje nas raport Digital 2020 opublikowanego przy współpracy z Hootsuite.

  • obecnie na świecie jest ok. 7,75 mld ludzi, z czego ok. 55% mieszka w miastach.
  • przeciętny internauta spędza w sieci codziennie 6 godzin i 43 minuty, czyli około 100 dni w skali roku.
  • jeżeli średnio śpimy ok. 8 h dziennie, to oznacza w konsekwencji, że spędzamy ponad 40 procent naszego życia korzystając z internetu.

 

Ile osób na świecie korzysta z internetu FIKKU

Źródło grafiki: https://wearesocial.com/digital-2020

 

W 2020 r. nadal pozostaje duży procent populacji, który zyskuje status „unconnected audiences”, czyli użytkownicy nie połączeni z siecią pozostający bez dostępu do internetu. Poniżej grafika ilustrująca ten element.

 

liczba osób na świecie bez dostępu do internetu FIKKU

Źródło grafiki: https://wearesocial.com/digital-2020

 

  • Płeć jest również czynnikiem krytycznym, a dane z ITU pokazują, że kobiety mają mniej styczności z internetem, niż mężczyźni.

 

Badania przeprowadzone przez GSMA Intelligence twierdzą, że ponad połowa wszystkich kobiet mieszkających obecnie w Indiach nie wie o istnieniu mobilnego internetu. Organizacja Narodów Zjednoczonych informuje, że duża część  braku równowagi wynika z „ głęboko zakorzenionych norm i praktyk społecznych ”.

 

statystyka kobiety i mężczyżni korzystający z internetu na świecie

Źródło grafiki: https://wearesocial.com/digital-2020

 

Pełen Raport DIGITAL 2020 dostępny jest pod tym linkiem. 

 

Społeczeństwo mediów społecznościowych

Jesteśmy realnie świadkami cyfrowej rewolucji odnosząc się do raportu DIGITAL 2020. Powszechne używanie internetu podkreśla jego siłę i wartość. Internet to przede wszystkim stały dostęp do informacji. W prosty sposób dostarczane są nam wszystkie informacje w zależności od potrzeb i zainteresowań.

Ile osób na świecie Korzysta z Internetu FIKKU

Warto w tym miejscu podkreślić jak ważną rolę odgrywają dzisiaj media społecznościowe. Dla wielu z nas jest to must have element życia. Nie wyobrażamy sobie życia bez regularnych aktywności na takich portalach jak Facebook, czy Instagram. Większość z nas czuję silną potrzebę udostępniania zdjęć i dzielenia się informacjami o naszym życiu z innymi użytkownikami. Tworzymy społeczność, w którym nie czujemy się permanentnie samotni. Media społecznościowe oferują nam błyskawiczną komunikację w formie czatu, czy video z użytkownikami z całego świata. W przypadku portalu Facebook wystarczy mieć siebie wśród znajomych i voilà!

Poza aspektem rozrywkowym, media społecznościowe to potężne narzędzia reklamowe dla firm. Aktualnie każda działalność biznesowa, kulturalna, społeczna opiera swoje działania na portalach takich jak Facebook, Instagram, Twitter, a nawet YouTube.

Ogromną rolę dzisiaj odgrywa YouTube, który zrzesza miliony content creators. Dzięki takim projektom jak YouTube, użytkownicy z całego świata mają bezpłatny dostęp do milionów materiałów video. YouTube stał się stylem życia. W tym miejscu podkreślamy pozycję vloggerów, którzy zajmują się zawodowo tworzeniem krótkich materiałów video. YouTube to niesamowita platforma muzyczna, rozrywkowa i edukująca. Jeżeli chcesz nabyć nowe umiejętności, a nie wiesz jak się do tego zabrać – nic prostszego. Odwiedź YouTube i poznaj setki twórców tzw. tutoriali.

 

E-commerce i praca zdalna

Prowadzenie e-biznesu nigdy wcześniej nie było łatwiejsze. Zakupy przez internet już w ogóle nie budzą kontrowersji, a nawet stały się powszechnym zjawiskiem.

Technologiczne i cyfrowe społeczeństwo

Decydujemy się zakupić towary elektronicznie, bo wiąże się to z ogromnym komfortem, wygodą, a w przypadku kupujących ochroną prawną w postaci np. 14 dniowego zwrotu większości towarów bez podania przyczyny (są wyjątki i odstępstwa od tej reguły).

Abstrahując od komfortu kupujących, e-commerce niesie ogromne oszczędności dla sprzedających, gdzie tradycyjnie funkcjonujące firmy muszą sporo inwestować np. w najem powierzchni sklepów, biur i inne opłaty z tym związane.

Handel przez internet to dostęp do użytkowników z całego świata w odróżnieniu do sklepu działającego tradycyjnie na rynku lokalnym.

 

Aplikacje

Jesteśmy wielbicielami nowoczesnych aplikacji, które liczą nam ilość kroków wykonanych dziennie, układają naszą dietę, czy harmonogram dnia, synchronizują poczty mailowe, retuszują fotografie w automatyzowany sposób i wiele innych. Uwielbiamy nowe wdrożenia i możliwości, które automatyzują nasze życie. Jednym słowem – nasze życie staję się prostsze. Prawda ?

 

Podsumowanie

Ile osób na świecie korzysta z internetu? W 2020 r. ponad 4,5 miliarda ludzi na świecie korzystało z internetu, a liczba użytkowników mediów społecznościowych przekroczyła już 3,8 miliarda.

Internet stał się niezbędnym elementem funkcjonowania społeczeństwa nie tylko w wymiarze zawodowym, ale również prywatnym. Nadal istnieją Państwa wykluczone cyfrowo, gdzie znaczenie internetu jest niskie, co jest podyktowane normami i praktykami społecznymi. To wszystko jest kwestia czasu, bowiem jesteśmy społeczeństwem cyfrowym.

 

Tworzymy
Strony i Aplikacje Internetowe

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.