Czy wyszukiwarka Google jest najlepsza na świecie ?

Czy wyszukiwarka Google jest najlepsza na świecie

Udostępnij Artykuł Znajomym

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W ostatnim czasie otrzymujemy wiele ciekawych zapytań ze strony naszych Klientów. Jednym z nich było pytanie – czy wyszukiwarka Google jest najlepsza na świecie? Na każde pytanie zawsze staramy się odpowiedzieć jak najbardziej precyzyjnie. Zależy nam na tym, aby nasi Klienci zaspokoili swoją wiedzę i nakarmili umysł. Zespół FIKKU zawsze koncentruje się na udzielaniu rzetelnych odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Jesteśmy tutaj dla Ciebie.

 


Popularność wyszukiwarki Google

Słowo „najlepsza / najlepsze” można definiować w różny niejednoznaczny sposób. Istnieje jednak mnóstwo argumentów opowiadających się za tym, dlaczego wyszukiwarka Google to numer 1 wyszukiwarka na świecie w kontekście popularności.

Jak kształtuje się popularność wyszukiwarki Google ? Przytoczymy Wam najpierw krótką charakterystykę innych popularnych konkurencyjnych wyszukiwarek na świecie.

Bing – wyszukiwarka stworzona przez amerykańską firmę Microsoft. Microsoft określa Bing jako wyszukiwarkę posiadającą „silnik decyzyjny”, który pomaga użytkownikowi podjąć wybór biletu lotniczego, czy dokonać rezerwacji w restauracji.
Yahoo! – to w zasadzie synteza międzynarodowego amerykańskiego portalu internetowego i wyszukiwarki. Pomimo wielu działań managementu, marka Yahoo! nigdy nie zrobiła furory na naszym lokalnym rynku pozostając portalem i wyszukiwarką stosunkowo niszową.
Baidu – to najpopularniejsza wyszukiwarka w Chinach, deklasująca takie marki jak Google, czy Bing. O tym za chwilę.
Yandex –  wyszukiwarka rosyjska, dostępna w wersji globalnej pod adresem yandex.com. Yandex targetuje swój zasięg do takich Państw jak Rosja, Ukraina, Białoruś, czy Uzbekistan.
DuckDuckGo – amerykańska wyszukiwarka internetowa z siedzibą w stanie Pensylwania. Twórcy DuckDuckGo bezwzględnie dbają o ochronę prywatności użytkowników i w odróżnieniu od Google, podobno dane użytkowników nie są przetwarzane i wykorzystywane w sieciach reklamowych.

 

Popularność wyszukiwarki Google na świecie

Według danych StatCounter Global Stats wyszukiwarka Google w maju 2021 r. notuje ok. 92,2 % popularności na całym świecie.  Za nią jest Bing z wynikiem 2,27 %, Yahoo! 1,5 %, Baidu 1,45 %, Yandex 0,68 % i DuckDuckGo 0,59 %.

popularność wyszukiwarki Google
Źródło: https://gs.statcounter.com/search-engine-market-share#monthly-202001-202101-bar

 

Popularność wyszukiwarki Google w Polsce

W Polsce również nie powstał cały czas żaden konkurent dla wyszukiwarki Google. W maju bieżącego roku wyszukiwarka Google plasuje się na 1 miejscu z wynikiem 95,52 %, bezwzględnie nokautując  Bing (2,14 %), DuckDuckGo (1,05 %), Yahoo (0,59 %), Msn (0,54 %) i Yandex Ru (0,06 %).

popularność wyszukiwarki Google
Źródło: https://gs.statcounter.com/search-engine-market-share/all/poland/#monthly-202001-202101-bar

 

Popularność wyszukiwarki Google w Chinach

Jaka jest popularność wyszukiwarki Google w Chinach ? Zaskoczymy Was ! Sytuacja w Chinach wygląda diametralnie inaczej. Chińczycy zdegradowali przeglądarkę Google na 4 pozycję (1,95 %). Bezwzględnym liderem jest Baidu z wynikiem 72,37 %.

popularność wyszukiwarki Google w Chinach
Źródło: https://gs.statcounter.com/search-engine-market-share/all/china/#monthly-202105-202105-bar

 

Najczęściej globalnie odwiedzane strony internetowe

Jakie są najczęściej globalnie odwiedzane strony internetowe ? Portal Semrush donosi, że w kwietniu 2021 r. strona Google.com na świecie odnotowała 75,1 mld wizyt, a średni czas spędzony w wyszukiwarce przypadający na jednego użytkownika wyniósł 23 minuty i 11 sekund. Popularność wyszukiwarki Google globalnie stale rośnie, a na ten moment jednoznacznie możemy stwierdzić, że to niekwestionowany lider, nawet pomimo słabego wyniku w Chinach i innych poszczególnych częściach świata.

popularność wyszukiwarki Google
Źródło: World’s Top Websites According to Semrush April 2021 DataReportal https://datareportal.com/reports/digital-2021-april-global-statshot

 

 

Czy wyszukiwarka Google jest najlepsza na świecie ?

O tym, czy wyszukiwarka Google jest najlepsza na świecie zdecyduj Ty nasz Drogi Czytelniku. My poniżej dokonaliśmy drobnej analizy, która może rozwiać nie jednemu wątpliwości.

Czy wyszukiwarka Google jest najlepsza na świecie

  • Wyszukiwarka Google to flagowy produkt samej marki Google. W związku z tym, developerzy i wraz z nimi cały zespół Google Inc. kładzie bezwzględny nacisk na rozwój i regularne ulepszenia.

 

  • Marka Google to globalny potentat, a dla niektórych fenomen. Google generuje roczne obroty, które sięgają nawet 10 mld dolarów. Budżet pozwala na zatrudnianie najlepszych developerów na świecie, a praca dla Google to prestiż i pieniądze.

 

  • Rozwój dziesiątek komplementarnych narzędzi biznesowych i do użytku własnego. Google regularnie testuje i wprowadza nowe narzędzia. Wraz z rozwojem aplikacji przekonuje Klienta, że Google jest w stanie użytkownikowi Internetu dostarczyć kompleksowo wszystkie niezbędne narzędzia od A do Z (wyszukiwarka, skrzynka mailowa, narzędzia statystyczne i developerskie, Google wizytówka, Google Meet, Google Chat, tłumacz i dziesiątki innych aplikacji).

 

  • Transparentność informacji w zakresie pozycjonowania stron i optymalizacji SEO. Google dostarcza nam mnogość informacji i sygnałów w kontekście algorytmów robotów Google. Administratorzy stron, a w zasadzie większość, jak nie wszyscy administratorzy portali internetowych na świecie, optymalizują swoje witryny pod przeglądarkę Google.

 

  • Pozycjonowanie organiczne lub płatne – do wyboru. Jeżeli zależy Ci na szybkim efekcie i widoczności, Google dostarcza płatne narzędzie o nazwie Google AdWords. Pozycjonowanie organiczne to dłuższy proces, o innej charakterystyce, ale również godny uwagi i pracy.

 

  • Google jest właścicielem potężnych platform typu YouTube (YT został przejęty przez Google za 1,65 mld dolarów). Tego serwisu nie trzeba przedstawiać. Google zatem pierwszorzędnie indeksuję materiały video pochodzące z tego źródła.

 

  • Miliardy dolarów przeznaczane na promocję wizerunku marki. Google Inc. to firma i instytucja, która jest fundatorem wielu stypendiów, aktywnie działa ekologicznie i społecznie na świecie.

 

  • Pomimo skandali, niezmiennie na szczycie. Przez ostatnią dekadę czytaliśmy o wielu kontrowersjach związanych ze zbieraniem danych użytkowników. Nie przełożyło się to jednak na obniżenie popularności, a wręcz przeciwnie. Z usług i produktów Google korzysta na świecie coraz więcej osób.

 

  • Marka Google to już dla wielu użytkowników „styl życia”. Odnosimy to do słynnego powiedzenia „jeżeli czegoś nie wiesz, wujek Google Ci pomoże„. To podkreśla jak duże znaczenie odgrywają już w naszej kulturze usługi i produkty firmy Google Inc.

 

Podsumowanie

Czy wyszukiwarka Google jest najlepsza na świecie ? Czy odpowiedziałeś już sobie na to pytanie ? My przystajemy przy tym, że wyszukiwarka Google to przede wszystkim najbardziej popularny globalnie „search engine„. Statystyki nie pozostawiają złudzeń, a perspektywa rozwoju i jeszcze większego skalowania usług i produktów Google Inc. to kwestia czasu i … pieniędzy.

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej ? Interesuje Cię jakiś wątek ? Skontaktuj się z nami, a obiecujemy napisać o tym.

Tworzymy
Strony i Aplikacje Internetowe

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.